Nowotomyska Grupa Dyskusyjna

nieformalne dyskusje polityczne i religijne

Starek:
Jeśli chodzi o prezencję, to Komorowski nie jest zły, pominę wpadki "bulu i nadzieji" i tą w Japonii, którą Japończycy zignorowali i nikt tego tam nie zauważył, a w Polsce zrobili aferę. Ogólnie jednak dobrze wygląda i pod tym względem najlepszy polski prezydent, jaki był. Poprzednicy mieli o wiele więcej żenujących wpadek, pod względem prezencji jedynie pierwsza dama Kwaśniewskiego się dobrze prezentowała. Co do poglądów politycznych, to mało się z nim i PO zgadzam, ale w tym wypadku to mogłoby mieć sens, jakby blokował głupoty PiSu, który pewnie wygra na jesień. Na Dudę i PiS nie zagłosuję nigdy. Co do reszty kandydatów- żaden mnie nie przekonuje, Korwin to ryzyko, Ogórek sterowana przez starych komuchów, Ruchu Narodowego nie popieram, Pan Siłownia nie wydaje się zły, to muszę przyznać, ale większych szans nie ma. Kukiz nie nadaje się na prezydenta. Resztę można w ogóle pominąć.
Czytaj całość...
morderca wiewiórek:
Za mało go słucham widuje i po prostu nie wiem co o nim do końca sądzić. Nie widziałem go w porządnej debacie, nie umiem go konkretnie ocenić. Może skryty to nie odpowiednie słowo. Też wielu z RN zwyczajnie nie lubię i wieloma się nie zgadzam, dużo więcej mogę powiedzieć o takim Bosaku, czy Zawiszy o nim jedynie że jest kawał chłopa i wygląda najporządniej z kandydatów, ale daleki jestem od głosowania na wygląd ;). I niestety mało konkretny program RN też mnie boli. A głownie formowanie go na bieżąco, przez co nie raz wynikają małe nieścisłości.
Pan Jabłkowy:
Nie jest zły? Indoktrynacja medialna działa, właśnie taki wizerunek mu się kreuje, nie jest świetny nie jest zły lepiej on niż ktoś nieznany :) Komorowski nie zrobił nic dobrego, a miał kilka małych wpadek to ma być dobra prezydentura? . Po za tym co ty wiesz o PiSie ? bo wnioskuje, że to znowu wina indoktrynacji i szufladkujesz ich jako wojujących mentalnych rydzyków i toksycznych spiskowców. Ja bym prosił abyś rzetelnie i uczciwie przyjrzał się co przegłosowano/zmieniono za rządu PiS a co za rządu PO, nie mówię, ze PiS jest dobrą partią ale PiS> Gówno >muł intelektualny> PO.
PO ma zdecydowanie lepszy PR i elektorat, który jest bardziej poważany społecznie, klasa średnia w postaci budżetówki, to coś co do szarego kowalskiego trafia, bardziej niż to z czym kojarzy się PiS. Sam się z tym spotkałem jak chodziłem do liceum, większość ludzi była za PO oczywiście była w przenośni. Dlaczego? bo taki przekaz serwowały im media, Pis zły głupi zacofany. PO ma o wiele gorszy program niż kiedy dochodzili do władzy, ale sam Tusk jak nie rządził mówił o obniżaniu podatków itp :) ale wychwycił że na mocy sztucznego kryzysu może sobie napchać kieszeń ludzie i tak przyjmą to z myśleniem no ładnie kryzys nas nie uderzył dziengi PO.
Czytaj całość...
Starek:
Przecież właśnie o to chodzi, taka jest główna rola prezydenta. Ma się ładnie prezentować w mediach, nie tylko polskich, ale i zagranicznych. Dobra prezydentura tylko pod względem prezencji- o to mi chodziło. Pod względami politycznymi był marionetką PO. Tak samo jak Duda będzie marionetką PiS-u. Nie zgadzam się z poglądami PiSu, po prostu. Dodatkowo odrzucają mnie przez swoje zachowania typu szukanie spisku w Smoleńsku. Nie jestem ani za PiSem, ani za PO. Jednak w Polsce mimo wszystko mi się dobrze żyje, a PiS to dla mnie za duże ryzyko. Najlepiej by było, jakby obie te partie nie rządziły, co jest obecnie niemożliwe.
Czytaj całość...
Pan Jabłkowy:
Szukaniem spisku w smoleńsku?Nie jestem fanatykiem pisu i specjalnie ich nie lubię, ale imo coś jest nie tak, gdy 80 ton spada z nieba i łamie się o jedno drzewko, i na dodatek nie zostawia krateru w ziemi, ruskie nie oddały czarnych skrzynek i nie wpusciły polskich śledczych, a nasz rząd platformusów oddał całkowicie śledztwo dla rosji, dodatkowo samolot zakwalifikowany był jako lot cywilny, a sprawe badała prokuratura wojskowa, która niby jest niezawisła, ale jednak podlega pod MON.W niedawno oglądanym programie polski dyplomata na miejscu katastrofy kazał zniszczyc sprzęt polskiego operatora kamery.
Czytaj całość...
Pan Jabłkowy:
Ja nie czuje sie reprezentowany godnie, przecież bronek jest popychany na każdym możliwym międzynarodowym spotkaniu nikt się z nim nie liczy, jego jedynym atutem był wąs jak go zgolił to nie mam czego pochwalić. Polityk ma być efektywny, efektywność określa się wtedy gdy osiąga się najwięcej założonych celów, przy minimalizacji kosztu. Jawne powiązania z WSI sprawa skoku wołomin. Kwestia tego jak odbierasz Komorowskiego to kwestia tego jak pokażą Ci go media stąd mówię o indoktrynacji, nawet te kontrowersje dookoła niego były tak przeinaczane, że koniec końców każdy mógł to odebrać jako rzecz nieważną. Komorowski rzuca głupimi hasłami. Głowa państwa ma budzić respekt, niestety on budzi bardziej odczucia jak do sympatycznego podpitego szwagra którego tak na prawdę nie lubisz. Pod względem wpadek tylko Kwaśniewski był gorszy.
Fereont:
bardzjem nie martwi śmierć Petelickiego który po jasnej krytyce rządu został zamordowany(wieszanie się w jego przypadku to śmiech na sali)
Pan K:
aż tak krytycznie bym o nich nie mówił, są zdecydowanie mniej rakowi jak NSDAP. Mają kilka logicznych poglądów, ale trochę ryzykownie stawiać na nich gdy między sobą sie sprzeczają co zrobić w kwestiach ekonomicznych, to zbitek Patriotów zapaleńców, którzy chcą silnej Polski ale do końca nie wiedzą jak to zrobić, jednak tacy ludzie w życiu publicznym są potrzebni. (na pewno nie jako partia rządząca jakieś poparcie rządu PSL) A na prezydenta Kowalski przy innych słabych kandydatach wygląda naprawdę dobrze :) choć jak wspomniałem mam wątpliwości jak go do końca ocenić.
Czytaj całość...
Starek:
Ja się dosyć Ruchem Narodowym interesuje i szczerze mówiąc z ludzi z RN to właśnie Kowalski najbardziej mnie przekonuje. Akurat jego polecam ci posłuchać bo gościu bardzo sensownie mówi. Bosaka i Winnickiego też szanuje. Zawisza jakoś najmniej do mnie prrzemawia.
Pan Jabłkowy:
Słyszałeś o seryjnym samobójcy? Dlaczego zginęli Gen. Petelicki, Chorąży Zielonka, Michniewicz, Dulinicz, Tretiakow, Wróbel, Szpinieta, Urbanowicz, Knyż, Abramowicz, Cieślar czy Muś? Dodatkowo sprawa "samobójstw" Leppera i jego współpracowników. Tego że w Smoleńsku był zamach to jestem pewien, tylko pytanie kto to był bo osobiście uważam że należy też rozważyć inną opcję niż opcja rosyjka.
Pan K:
Że co? Jakieś argumenty może. Bo na razie piszesz jakbyś się za dużo wybiórczej naczytał. Większych głupot dawno nie czytałem.
Czytaj całość...
morderca wiewiórek:
Samobójstwa faktycznie podejrzane, ale w przypadku katastrofy nie ma żadnych wątpliwości. Nie było zamachu. Błąd pilotów, złe warunki i po części stara maszyna. A nie Putin i Tusk. Przecież jak pisałem- w nadchodzących wtedy wyborach Kaczyński by przegrał z hukiem. PO by sobie tylko zaszkodziło zamachem. Zresztą o czym my w ogóle mówimy, jak można zarzucać komuś morderstwo bez najmniejszego dowodu?
Czytaj całość...
Thomas Ward:
Wywróciłem się wczoraj na schodach, pewnie Tusk mi podłożył nogę.

Tak to wygląda. Jest to jedna z najmniej tajemniczych katastrof. Wszystko jest w 100% jasne, gdzie, jak i czemu. A ludzie szukają czegoś, czego nie ma. Zamachu nie ciężko wykluczyć. Ciężko go w ogóle brać pod uwagę.
Czytaj całość...
Pan Jabłkowy:
Czy ja gdzieś napisałem że PO? Nie. Pytanie dlaczego po niedawnej katastrofie pasażerskiego samolotu niemieckiego na następny dzień wiadomo że pilot oddychał spokojnie, a w przypadku Smoleńska nie potrafią odczytać z czarnych skrzynek co kto dokładnie powiedział. Pytanie drugie czemu nie oddadzą wraku? Pytanie trzecie czemu ludzie którzy próbują wyjaśnić w sensowny sposób tą "katastrofę" popełniają "samobójstwa"lub mają "wypadki"? Pytanie czwarte skąd Donald wiedział kilka godzin po katastrofie że to był błąd pilotów?
Wersja przedstawiana przez główne media w Polsce nie trzyma się kupy.
Czytaj całość...
morderca wiewiórek:
Lepsi są tacy którzy sprawią, że łatwo osiągnę bogactwo i na żadnym kroku nie podłoży mi się nogi, oraz tacy którzy sprawią, że w Polsce osoba która pracuje jest w stanie wyżywić przynajmniej siebie i 1 osobe z którą żyje, w chwili obecnej jest to problemem.
Pan Jabłkowy:
Mówisz że w polsce ogólnie żyje się dobrze ? Polska jest krajem tak przesiąkniętym frustracją i strachem o zatrudnienie, że widać to w relacjach międzyludzkich na ulicy. Ludziom uczciwie pracującym robi się draństwa o których normalnie byś nie pomyślał. W Polsce żyje się tragicznie, mam kumpla na studiach z Grecji, o Grecji mówi się jako o kraju dotkniętym mocno kryzysem, że łolaboga bieda tam i wgl. A prawda jest taka, że przeciętny bezrobotny w Grecji żyje lepiej niż Polak z pensją rzędu 2000 zł.
Czytaj całość...