Nowotomyska Grupa Dyskusyjna

nieformalne dyskusje polityczne i religijne

A ja byłem dzisiaj na spotkaniu z Marianem Kowalskim. Wcześniej oglądałem tylko jego debaty i jakieś urywki filmików. Dzisiaj się przekonałem, że facet rzeczywiście ma jakiś pomysł. Fakt faktem, ciężko coś powiedzieć jak się ma tylko godzinę, ale nie bał się mówić o pewnych sprawach i używał nawet lekkich wulgaryzmów co mi odpowiada, bo nie jest przynajmniej sztuczny. Jeszcze się waham na kogo zagłosować, myślę o Kowalskim, Braunie albo Kukizie, ale raczej wybiorę kogoś z pierwszej dwójki wymienionych. Cieszy na pewno to, że ludzie nie patrzą na prawicę jak na faszystów :)Czytaj całość...
morderca wiewiórek:
Zapoznaj się z raportami, posłuchaj opinii poważnych ekspertów, a nie doszukujesz się czegoś, czego nie było. Przecież w tej katastrofie wszystko zostało wyjaśnione. Nie ma żadnych nieścisłości.
Czytaj całość...
Pan Jabłkowy:
Z Smoleńskiem sprawa powinna być zamknięta i tu się z Tobą zgodzę, nie jest istotne czy zamach był czy nie był, bo nikomu nic ta wiedza nie da(chodzi mi o społeczeństwo) jedynie narobiła by wiele szkód. Chodzi raczej o to jak zachowała się strona Polska, Petelicki wszystko punktował więc wystarczy poszukać sobie nagrania i posłuchać. Ja widzę bardziej brak kompetencji rządu. Całe temat o zamachu to tylko zagrywka polityczna i jeden z elementów manipulacji ludźmi. ;)
Czytaj całość...
Pan Jabłkowy:
Chętnie się bym zapoznam z opiniami poważnych ekspertów jest tylko taki problem że jeden zginął w wypadku, drugiego zabił chory psychicznie syn, który 20 lat był zdrowy, trzeci dostał zawału po tym jak ujawnił raport dotyczący ruskich serwerów w PKW. Czwart zmarł "nagle" A komisja Milera mnie nie przekonuje. Ja w zamach nie wierzyłem dopóki ktoś nie wymordował wszystkich którzy chcieli wyjaśnić co się w Smoleńsku stało.Czytaj całość...
Starek:
"Wywróciłem się wczoraj na schodach, pewnie Tusk mi podłożył nogę."- to był tylko przykład pokazujący absurdalność szukania w katastrofie Smoleńskiej zamachu. Czyli brak dowodów, czy nawet brak przypuszczalnego motywu takiej zbrodni- a i tak szukanie cudów tam, gdzie ich nie ma. A rząd bał się Rosji i przez to takie, a nie inne ich działania,
Czytaj całość...
morderca wiewiórek:
To prawdopodobnie kwestia tajności, ludziom ci pewnie chcieli przekazać opinii publicznej coś co mogłoby źle wpłynąć na interesy państwa, niestety jeśli to był zamach, spisek cokolwiek lepiej żeby opinia publiczna tego nie wiedziała, bo niestety jesteśmy zbyt słabym krajem, zbyt rozbrojonym, by dopuszczać możliwość jakiegokolwiek konfliktu. Ekonomicznie też jesteśmy zbyt słabi by pozwolić sobie na zimną wojnę, więc de fakto obecny stan rzeczy z Smoleńskiem nie jest tragiczny, oczywiście faktem że sprawa nie została zamknięta w tydzień, pokazuje niekompetencje rządzących i tyle. W czystej Teorii gier sprawa smoleńska, jeśli to byłby zamach ze strony ruskich zostało rozegrane świetnie, jeśli zabił ich ktoś randomowy tragicznie, jeśli zabiło by ich PO to zrobili to strasznie słabo i też dowodzi to ich niekompetencji, jeśli zwykła katastrofa, to trwa to zdecydowanie za długo i chociażby żeby pokazać się na arenie światowej powinno być to zrobione szybciej.
Czytaj całość...
Starek:
Tylko że zimna wojna z Rosją i tak trwa tyle że nie w swoim interesie walczymy tylko w interesie USA i Ukrainy. Uważam ze gdy ginie prezydent i 4 najważniejszych generałów to społeczeństwo ma prawo wiedzieć co się stało. Pisu nie popieram bo politykę zagraniczną mają taką samą jak PO, ale co do Smoleńska mają rację. I wątpię by to PO było autorem zamachu. Tak sobie myślę że gdyby doszło do otwartego konfliktu na linii Rosja-USA to nie można wykluczyć sytuacji gdy jedni i drudzy będą chcieli zwalić winę na siebie
Czytaj całość...
morderca wiewiórek:
Społeczeństwo nie może wiedzieć tak istotnych rzeczy, jest to zwyczajnie nieopłacalne, jeśli byłby to zamach to niestety gdyby informacja ta obiegła świat, to trzeba by wywołać wojnę, by nie okryć się hańbą, nikt wojny nie chce, zwłaszcza takiej w której byśmy nie mieli szans, stąd z punktu widzenia interesu państwa, prawda jeśli jest inna niż katastrofa powinna zostać zatajona, chyba, że byłoby to celowe działanie kogoś z polski wówczas takich ludzi trzeba dopaść, skazać i można powiedzieć, co się stało naprawdę.(shieeet to długie zdanie :)) Zgodzę się że embargo na polską spożywkę ze strony Rosji to zagrywka typowa dla zimnej wojny, ale polska jest za słaba by odpowiedzieć, tak więc to zwyczajnie jednostronna zabawa. My aż tak interesów USA nie bronimy bez przesady, dla Ukrainy robimy stanowczo za dużo i nie ma to sensu ale to zupełnie osobny temat.
Czytaj całość...
Starek:
No i właśnie dlatego 25 lat to za mało. Za dużo jest tych układów i osób w życiu publicznym powiązanych z czerwoną władzą, a od tak, nagle, się ich nie dało wtedy pozbyć w 89, bo wtedy by nie pozwolili na zmiany. Za mocno i głęboko to wszystko siedzi. Musi wymrzeć całe to pokolenie ludzi mających powiązania ze starą władzą (w tym także niby-opozycjonistów komunistycznych z niejasną przeszłością), dopiero wtedy będzie szansa na zmiany. Na razie to jest przeczekanie, aż odejdą.
Czytaj całość...
Pan Jabłkowy:
Jednak w Polsce mimo wszystko mi się dobrze żyje, a PiS to dla mnie za duże ryzyko. Najlepiej by było, jakby obie te partie nie rządziły, co jest obecnie niemożliwe.

Czytaj całość...