Nowotomyska Grupa Dyskusyjna

nieformalne dyskusje polityczne i religijne

Xhevdet napisał(a):
morderca wiewiórek:
Faktycznie, wielką łaskę okazali nasi panowie. Widzisz, zapomniałem o tej wielkiej różnicy jaka była wtedy, a jaka jest teraz. Coś jeszcze?

A czy nie o to wam chodzi? Żeby obniżyć podatki? ...
Czytaj całość...
widzę że troche się pojawiło od czasu jak tu ostatnio pisałem, nie wiem do czego mógłbym coś dopisać.
Może jedna rzec, całkowite zlikwidowanie socjalu to głupota, jest to niestety niemoralne, to co mówi Korwin(chyba jego poplecznicy tu o tym mówią) zakłada, że ludzie są altruistyczni, że będą się dzielić dawać na niepełnosprawnych i takie głupotki.
Prosty przykładzik.
Korwin u władzy.
1.brak urzędów ingerujących w rynek, tworzą się kartele lub mafia kontroluje monopole(kilka monopoli) "zabija" małych konkurentów dowód na to znalazł się w jakimś kraju afrykańskim(musiałbym wyjąć artykuł z plecaka nie chce mi sie :)) gdzie zniesiono urzędy regulujące rynek żywności i niewidzialna ręką postanowiła zrobić ludziom pokroju korwina psikusa i nie zadziałała jak powinna.
2. Ludzie nie są altruistami wbrew temu co mówi korwin nie lubią się dzielić, Kukiz wspomina często o rozkładzie pieniędzy na świecie, że to ten 1% wybranych kontroluje 99% pieniędzy, gdyby Ci ludzie byli skłonni oddać część swojego majątku są wstanie zapewnić dobrobyt każdemu kowalskiemu i nie jest to teoria a fakt, jednak jakoś się nie dzielą mimo, że mają tych pieniędzy tyle, ze sie nimi podcierają.
3. Biorąc pod uwagę pkt 2 jesteś w pięknej polsce korwinowskiej, wszystko pięknie jesteś potentatem słynnych paróweczek, ale ktoś pijany przecenił swoje zdolności kierowania po pijaku wjechał w Ciebie tak niefortunnie, że urwało Ci wszystkie kończyny, zapadasz na rok w śpiączkę. Twoja firma upada, budzisz sie nie masz kapitału na nic, na życie na nic. Nie masz znajomych mogących dać Ci pieniądze na życie. Socjal zapewni Ci to, że dostaniesz pomagającą Ci opiekunkę da Ci pieniądze na wyżywienie i będziesz mógł żyć jako wesoły kadłubek na koszt socjalu, kapitalizm spisał by Cię na straty, bo wierzenie w ludzki altruizm to naiwność.
Czytaj całość...
Nie dziwota że żyjemy w państwie w jakim żyjemy, skoro wy tak ślepo wierzycie że bieda jest i musi być :D
Lepiej spróbować czegoś nowego... Oni tylko podtrzymują nas nad granicą biedy, by mieć skąd podatki ciągnąc.
Czytaj całość...
Xhevdet:
Ja nie twierdzę że PiS jest dobrą partią dla Polski i ani w I turze wyborów prezydenckich ani w parlamentarnych na PiS nie zagłosuję. Ale w II turze wyborów prawdopodobnie trzeba będzie wybrać między Dudą a szogunem a wtedy lepiej zagłosować na Dudę bo jego polityka gospodarcza jest trochę lepsza. Jeżeli się na wybory nie pójdzie to automatycznie pomagasz szogunowi bo jego armia urzędników na wybory pójdzie. Korwin też nie jest najlepszym rozwiązaniem, chociaż i tak lepszy niż PiS/PO ja w wyborach na Ruch Narodowy zagłosowałbym.
Czytaj całość...
Żeluśś:
Skąd to przeświadczenie, że jak ktoś ma pieniądze, to na pewno kogoś okradł, albo oszukiwał, albo ma powiązania z władzą? Ciągle w Polsce panuje myślenie, które miało sens za komuny. Przypominam, że klasa średnia to większość obywateli kraju. Wszyscy oszukują i kradną?
Czytaj całość...
Pan Jabłkowy:
W polsce głównym problemem jest przerost zatrudnionych w sektorze publicznym, zredukowanie tej ilości 3 dałoby spore zyski dla państwa, ale o tym wspominałem wcześniej :P
Jedyne czego się czepne to to, że w polsce klasa średnia jest sztuczna, bo mali/średni przedsiębiorcy którzy powinni tą klasę budować są w niej w mniejszości. Zdecydowanie to co buduje polską klase średnią to niezyskowy sektor publiczny co niestety nie jest zbyt zdrowe. I dodatkowo nie jest o większość. 66% polaków zarabia poniżej 2776 zł z czego połowa pensje minimalną bądź jej wartość zwiększoną o parę złotych bo statystyka by wyglądała za źle wówczas. :P
Dochód poniżej 2776 zł to klasa "niska" biorąc pod uwagę siłę nabywczą, tendencje do akumulowania i pomnażania kapitału. Z Mentalnością się zgodzę Polacy mają najgorszą mentalność jaka istnieje chyba.
Czytaj całość...
Żeluśś:
66% polaków zarabia poniżej 2776 zł z czego połowa pensje minimalną bądź jej wartość zwiększoną o parę złotych bo statystyka by wyglądała za źle wówczas.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/4-5-Polakow-zarabia-mniej-niz-3549-zl-netto-7228674.htmlCzytaj całość...
mmmmoooo napisał(a):
Żeluśś:
66% polaków zarabia poniżej 2776 zł z czego połowa pensje minimalną bądź jej wartość zwiększoną o parę złotych bo statystyka by wyglądała za źle wówczas.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/4-5-Polakow-zarabia-mniej-niz-3549-zl-netto-7228674.html

Czytaj całość...
Xhevdet:
Po pierwsze światopoglądawo bliżej mi do RN. Po drugie gdzie był Korwin podczas protestów górników? Po trzecie uważam że całkowite zlikwidowanie socjalu to błąd. Owszem nie można brać przykładu ze Szwecji gdzie emigranci dostają taki socjal że mogą nic nie robić. Po za tym czytaj punkt 3 w poście Starka . Po czwarte wkurzył mnie z tymi bilbordami http://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2015/04/billboard-janusza-korwin-mikkego..jpg Niby tak jeździ po socjalistach, ale twierdzi że Piłsudski by na niego głosował. To samo Dmowski, przecież Dmowski był przede wszystkim nacjonalistą, a Korwin nacjonalistą nie jest. Ideologicznie Dmowski byłby za RN, a gospodarczo pewnie też. Sobieski żył w zupełnie innych czasach i równie dobrze szogun mógłby powiedzieć że Sobieski by na niego głosował. Jeszcze niech Korwin powie że Bolesław Chrobry by na niego głosował. Tak na poprawę humoru https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/11174952_797168330371003_4766654712827588476_n.jpg?oh=b6ac586109ab3551977c2e589c203e54&oe=55A7A10E&__gda__=1440397522_84f3ed01418c98d6430f9cb9ba861bc1Czytaj całość...
morderca wiewiórek:
To jest jedna z rzeczy którą RN źle pojmuje moim zdaniem.
Prywaciarz Polak jest gorszy niż prywaciarz niemiec, w kwestii zarządzania uczciwości i konkretnych płac.
Inna spawa, że są instrumenty prawe którymi idzie zapobiec wytransferowaniu zysku kopalni poza granice kraju, to, że hajs z zrządzania i sprzedaży węgla będzie miał Ufoludek, żyd, niemiec, polak, nic nie znaczy byle zysk wytworzony przez kopalnie zostawał głownie w Polsce, reszta się nie liczy za bardzo. Takie firmy można fajnie opodatkować, tak ja Orban sobie radzi z marketami na Węgrzech kilka podatków i więcej osób na tym zyskuje a biedny "niemiec" może jedynie chlipać że mu biora troche hajsu i nie kupi majbaha za tydzień :)Czytaj całość...