Nowotomyska Grupa Dyskusyjna

nieformalne dyskusje polityczne i religijne

Araś:
Przeraża mnie trochę obecna scena polityczna, a obecna kampania wyborcza to chyba punkt szczytowy propagandy. Nigdy nie byłem zwolennikiem partii rządzących, z drugiej strony tu pojawia się Ruch Narodowy, który za bardzo na tę Polskę pomysłu nie ma, tu Kukiz, który od jakiegoś czasu pnie się w karierze politycznej, też kandyduje, no i ten nieszczęsny Braun, który chyba jest najgorszym kandydatem i trzeba naprawdę nic nie wiedzieć o jego historii, żeby go w jakikolwiek sposób popierać. Z tych trzech Kukiz jest najmniejszym złem, bo jako jedyny pozwala sobie w swojej antysystemowości na dystans i delikatny agnostycyzm, przy jednoczesnej chęci zmian. Poza tym z "antysystemowych" (to już cały ruch się tak półoficjalnie nazywa) jedyną osobą, której naprawdę można ufać jest Janusz herbu Korwin, wg Brauna prawdopodobnie Goldberg.
Czytaj całość...
Pan K:
Tak naprawdę gdyby nie charyzma Korwina i jego popularność wśród młodych ludzi w internecie, to niczego, absolutnie niczego by nie osiągnął z tymi poglądami i pomysłem na gospodarkę. Obecnie nie mam na kogo głosować, bo szukałbym prawdopodobnie liberalnego kandydata z centrum. Na polskiej scenie politycznej nie ma kompletnie wyboru, nawet te "nowości", to większe zło. Bo z katolandu Pis przynajmniej wie co to polityka(przy czym gdyby doszli do władzy to by ją stracili przy następnych wyborach z racji ich zdolności do zarządzania), a to są ludzie, którzy rzucają mięsem na prawo i lewo jak jest źle, ale nie potrafiliby realnie rządzić. Nowi kandydaci to tacy Janusze przy dziesiątym kieliszku wódki, przemądrzający się jakby to w Polsce było lepiej gdyby sami rządzili. Polskie partie liberalne powstałe na przestrzeni 10 lat to z kolei nudne zbiorowiska pajaców z czarnym PR, bez dobrego pomysłu na zmiany gospodarcze.
Czytaj całość...
Araś:
Co ma to że Polska nie ponosi winy za holocaust do tego spotu? Tyle że on mówi że nie będzie spełniał żydowskich roszczenień wobec Polski. I bardzo dobrze. Nie wiem czy słyszałeś ale powodem dla którego PO chce sprzedać lasy państwowe jest potrzeba zdobycia kasy na odszkodowania dla żydów. Co do "sodomi" mnie naprawdę nie interesuje to czy ktoś jest gejem czy nie jak Biedroń chce być gejem niech będzie ale niech się tym nie chwali bo sytuacja gdy ktoś jest w sejmie tylko dlatego że jest gejem, albo tylko dlatego że sobie zmienił płeć jest patologiczna. Nie róbmy z sejmu cyrku. Jakbyś słuchał więcej wystąpień Brauna a nie tylko jeden spot to byś wiedział że Braun jest za wystąpieniem z UE więc z wprowadzeniem KŚ nie będzie żadnego problemu. Dla mnie najważniejsza sprawą jest w tej chwili bezpieczeństwo Polski, a Braun jako jeden z nielicznych kandydatów przejawia rozsądek w tej kwestii. Kwestię światopoglądowe traktuje jako drugorzędne, ale jak chcesz być ateistom to sobie dalej nim będzie nikt ci nie będzie bronił. Po za tym nie będzie za Brauna religii w szkole z czego chyba powinieneś się cieszyć.
Pan K:
Ty to RN od NSDAP nawet nie rozróżniasz. Jak system jest zły to trzeba go obalić to proste. Polska dla Polaków bo dla kogo innego ma być? Czemu twierdzisz że nie będzie niczego? Na razie to PO udało się to osiągnąć.
Pan Jabłkowy:
Według PO rodzice nie mają prawa decydować o swoich dzieciach. Według Brauna mają prawo. To jest totalitaryzm?Czytaj całość...
Pan K:
Korwin na pryrkonie to rzeczywiście PRowa zagrywka itp. ale takiego Wiplera to bym tam widział w cywilu, miałem okazje przysłuchać się rozmowie jak się kłócił z jakimś stereotypowym kucem o jakieś papierowe RPG :P
Czytaj całość...
Pan K:
JKM ma szanse na trzecie miejsce w wyborach co najwyżej, bądźmy realistami.

morderca wiewiórek:
"Swoją drogą fakt że amerykańskie firmy finansowały Hitlera jest ukrywany. " WAT? :)
Czytaj całość...
Killeras:
"Liczne korporacje i banki amerykańskie w latach 30-tych i podczas II wojny światowej finansowały Hitlera i partię NSDAP, sponsorowały i dozbrajały reżim hitlerowski, bezpośrednio lub też poprzez sieć pośredników: m.in. koncern Standard Oil - ExxonMobil/Esso rodziny Rockefellerów (Manhattan Chase Bank) współpracował ściśle z hitlerowskim koncernem IG Farben (producentem Zyklonu B używanym w komorach gazowych Oświęcimia ) m.in. przy zabudowie infrastruktury przemysłowej Auschwitz-Monowitz." Tak co do Amerykanów i Hitlera
Co do Leppera i haków, ja nie twierdzę że nie jest to szyte grubymi nićmi, ale to tylko pokazuje stopień ogłupienia społeczeństwa. Zresztą przypadku dziwnych śmierci niewygodnych dla władzy ludzi w ostatnim czasie było dużo więcej.
Za błąd ortograficzny przepraszam.
mmmmoooo:
Ale za co Polacy mają tym żydom płacić odszkodowania za holocaust? Ja się do winy za holocaust nie poczuwam i płacić nie mam zamiaru.
Czytaj całość...
Bicior:
Tu musiało by wejść uczciwe ABW.
Nikt nic nie zmieni bo za dużo nitek jest pomiędzy wszelkimi osobami .Choćby lekarzami a kimś tam z rządu ,którzy zarządzają jakimiś koncernami medycznymi, aptekami, itd. itp. Myślę ,że takie powiązania wymieniać by można w nieskończoność.
Czytaj całość...
braum to świetny publicysta i reżyser, ale prezydent zwyczajnie o żydomasonerii gadać nie powinien. Istnienie tego wszystkiego to jest głębszy temat teorii spiskowych i na tym polityka się nie powinna opierać.
Czytaj całość...
Xhevdet:
ale ten film już krąży od dłuższego czasu widziało go wiele więcej osób z innych kanałów. Sama końcówka ten wiersz super rzecz , jeśli ktoś uważa że taka postawa to zły katolicki patriotyzm czy coś to jest ta osoba skończonym idiotą i nie podlega to żadnej dyskusji. Reszty filmiku nie komentuje.Czytaj całość...
Xhevdet:
Ten wiersz naprawdę robi wrażenie.
Wiem nie:
To co mówi obecnie jest jak najbardziej w porządku. Mam do niego tylko jedno niewielką wątpliwość, taką że kiedyś mówił zupełnie co innego i że popierał PO. Ale na jego obronę można powiedzieć że wiele osób popierało kiedyś PO a teraz się tego wstydzą. https://www.youtube.com/watch?v=RlBBFUUd4WYCzytaj całość...