Nowotomyska Grupa Dyskusyjna

nieformalne dyskusje polityczne i religijne

Araś:
gdyby mógłby dyktatorem. Ale realnie to jest tam wiele ludzi u niego co są realistami i proste rozwiązania podatkowe oraz uproszczanie prawa będzie ich głównym zadaniem a to jest potrzebne. U nas gospodarczo są 2 problemy budżetówka i za wysokie podatki dla najmniej zarabiających, oraz brak stawki godzinowej tylko istnienie nieszczęsnej pensji minimalnej którą można skutecznie zmniejszać dzieląc etat. Jeszcze nieszczęsny system emerytur, tu chyba najprostsze było by wprowadzenie równej obywatelskiej i likwidacja zusu.
Czytaj całość...
morderca wiewiórek:
Podatek dochodovy, podatek VAT, PIT, CIT, akcyza, ukryte podatki.
Pan K:
Nie, nie rozumiem. A Ty? Jeśli tak, to mi wytłumacz.
Starek:
Spokojnie, umiem czytać, ale nie dociera do mnie to, o czym piszesz. Równa obywatelska?
Araś:
KORWiN = PiS? :)
Czytaj całość...
Xhevdet:
Nie postawiłem tam znaku równości, ale w podobny sposób odstają od rzeczywistości rządzenia.

Wyższa akcyza na alkohol nie działa, przekonali już się o tym po spadku wpływów do budżetu i przejściu do szarej strefy, alkoholików nam nie ubyło, a produkcja spadła(teoretycznie, czyli ludzie dalej produkują, ale poza prawem). Nawet w Szwecji mają problem z alkoholikami pomimo horrendalnych cen alkoholu i prohibicji.
Czytaj całość...
Araś:
"Korwin nie nadaje się do rządzenia, potrafi tylko obiecywać złoty deszcz jak Pis, jak wiele razy lepiej by było gdyby mogli rządzić."
To nie jest postawienie znaku równości? Co do akcyzy to wiem bardzo dobrze, że ludzie pomimo podniesienia cen alkoholu i tak dalej będą pili, dlatego napisałem, że tak mówią nasi panowie.
Czytaj całość...
Xhevdet:
"ale nie dociera do mnie to, o czym piszesz. " ale jak nie dociera? w takim sensie że zwyczajnie nie rozumiesz co piszę? Poza tym po co mam odpowiadać ci jak widzę system emerytalny skoro nie zrozumiesz czy tam nie dociera a Ty nie podejmujesz się nawet jakiejkolwiek odpowiedzi bo nie masz elementarnej wiedzy ekonomicznej q.q a wszystko czerpiesz z tego co mówią politycy od Korwina.Czytaj całość...
Xhevdet:
to napisz co do ciebie nie dociera ? bo jak napisałeś o 80% podatków po moim poście jak one powinny wyglądać, wnioskuje że nie umiesz czytać :v mam nawet więcej niż elementarną wiedze. Chcesz to cie podpytam z podstaw ekonomi których w google nie znajdziesz tak łatwo i się okaże, czy naprawdę wiem lepiej jak masz wątpliwości :v.
To co tu opisywałem jest proste jak budowa cepa, jak czegoś nie rozumiesz i się nie zgadzasz napisz z czym bo póki co zadałeś mi 2-3 pytania a nie opisałeś jak to działa wg ciebie. Może na powiesz, że brak regulacji jest najlepszy bo niewdzialna łapka i wolny rynek wszystko wyrówna. Jak tak to odrazu moge powiedzieć ci ze nie masz żadnej wiedzy. Argumentuj choć raz co piszę źle, bo jeszcze tego nie zrobiłeś ani razu, tylko zadajesz głupkowate pytanka i piszesz zdania pt "Jak dla Ciebie oddawanie 80% swoich zarobków w postaci różnorakich podatków jest w porządku, to nie mam pytań. " gdzie sam napisałem że część osób powinna płacić tylko VAT, jaki mam wówczas wyciągnąć wniosek ? Pliska argumenty, merytoryka, bo w swoich "wypowiedziach" jesteś gorszy od argumentacji PO przeciw kwocie wolnej od podatku.Czytaj całość...
Starek:
Nie dociera to do mnie, bo najpierw piszesz tak; "Korwin i te jego mitologie , że podatek dochodowy to wielkie zło i łolaboga rozkwit i byśmy byli jak emiraty arabskie bo tam nie ma dochodowego to pewnie przez to tacy bogaci hihihi.", później; "nie wiem czy jest sens Ci opisywać, jak ślepo patrzysz w to co gada korwin to nic z tego nie wyniknie, bo jeszcze mnie lewakiem okrzykniesz czy coś tam", a na końcu dodajesz; "ale co by nie było i tak głosuje pewnie na niego bo niewiele jest sensowniejszych opcji". Piszesz mi, że jestem ślepo zapatrzony, po czym przyznajesz, że niewiele jest sensowniejszych opcji? Jak mam to rozumieć?Czytaj całość...
Xhevdet:
odnieś sie do tych podatków o których ci pisałem oraz dlaczego nie ma przedsiębiorców(odp na twoje pytanie), bo to jest meteorytyka, a nie to jak Cie oceniam(po twoich wypowiedziach inaczej nie idzie) i pomińmy dla czego koniec końców chce oddać swój głos na korwina bo tu bym się musiał srogo rozpisać a nie mam ochoty na aż takie elaboraty na tym forum.
Czytaj całość...
Starek:
"no właśnie nie wiem ilu ? kilkunastu cwaniaczków? którzy po prostu nie lubią płacić podatku firmę zarejestrują w polszy a miejsca pracy potworzą u siebie."
Czytaj całość...
http://parezja.pl/austria-homo-sygnalizatory-na-ulicach/ A jak się komuś nie podoba to jest homofob


I tak z innej beczki z dnia na dzień jestem coraz bardziej przekonany że w wyborach parlamentarnych kandydaci antysystemowi powinni startować z jednej listy. Przy obecnych wynikach dałoby to 3 partie w sejmie. I wtedy albo PiS się dogada z PO, albo z Antysystemem. Niech w sejmie będą Korwin, Kowalski, Kukiz, Wilk, Braun, Winnicki, Bosak itd. Taki twór miałby spore szanse na przekroczenie granicy 30%
Czytaj całość...