Nowotomyska Grupa Dyskusyjna

nieformalne dyskusje polityczne i religijne

Killeras:
Na szczęście dla chrześcijan był ktoś taki jak Jezus, który można powiedzieć, że uzupełnił i wyjaśnił, nawet zmienił stare prawa. Przypominam o:
Czytaj całość...
Pan Jabłkowy:
Okej. Czyli najpierw zrobię jakiś szajz. Każę wymordować mojemu narodowi wybranemu wszystkich na jego drodze z tekstem: "Trzymaj ręce tego dziada w górze to wygracie", a potem wysyłam ziomeczka. On mówi. Jestem bogiem to znaczy synem to znaczy jednym z trzech bogów w jednej osobie i mówię wam, że ten szajz który zrobiłem wcześniej to tylko dla krotochwili.
Czytaj całość...
Herfad:
Pierwszy Andegawen na polskim tronie nadał przywileje i oddał część władzy, a potem już poszła lawina... Wcześniej jedyny dobry król to Kazimierz Wielki i Łokietek(chociaż potracił sporo ziem), a tak to głód, mór i czarna ospa, bo mieliśmy co chwilę bratobójcze wojny, albo traciliśmy koronę.Czytaj całość...
Żeluśś:
Jest wymieniony w wykazie skazanych z tamtego okresu. Była taka osoba, ale nie ma potwierdzenia, że była w jakiś sposób boska.
Czytaj całość...
Thomas Ward:
Nom musi isnieć. Lovecraft nie mógł się zemsić.

"Kiedy słońce w V Domu a Saturn w Potrónym, narysuj Pentagram Ognia i wymów dziewiąty Wers trzykrotnie. Wers powtarza każdy Krzyżownik lub Wtajemnczony, a Rzecz płodzona jest w Sferach Zewnętrznych".
Czytaj całość...
Dowody na istnienie Boga

Wszystko co jest materialne musie miec swoj poczatek.to Bog dal poczatek Ziemi, bo ona jest materialna, Bog zas nie jest materialny.
Czytaj całość...
Miteli:
to bardzo malo prawdopodobne by przypadek


UUUU widzę, że ktoś nie wierzy tutaj w matematykę lub nie umie liczyć.
Czytaj całość...
Mój pogląd duchowy? Żadna religia nie uczyni ze mnie dobrego człowieka, jeśli sam nie będę tego chciał. Pomaganie innym, mając w głowie jedynie tę myśl, że za takie czyny czeka mnie nagroda w raju, to też trochę egoistyczna postawa, z całym szacunkiem dla chrześcijan, oczywiście. Czytałem kiedyś, że wg Biblii ci, którzy wybierają oddalenie się od Boga, sami wyznaczają sobie błędne granice/zasady. A gdzie tam, kwestia wychowania. Zdecydowanie wolę sam obdarowywać innych życzliwością, niż pokazywać się co tydzień w kościele, żeby przez cały tydzień nie dawać żadnego dowodu wyznawanej wiary. Jestem przy tym niemal przekonany, że światem steruje "coś" i to "coś" ma olbrzymią moc. Tak btw, o ile Biblia się w wielu kwestiach myli, o ile źle mi się robi po wypowiedziach niektórych naszych księży, o tyle nie należy mnie kojarzyć z wojującym ateistą, który najpierw zwyzywa wszystkich na katolickim forum, a później oczekuje prezentów na Boże Narodzenie, bynajmniej.
Czytaj całość...
Killeras:

W kwestii co jest przypadkiem nauka naprawde nie stwierdza jednomyslnie. Bardzo malo prawdopodobnym moze byc zarowno istnienie Boga jak i proces ewolucji. Dlaczego by wiec nie wykorzystac tego do swoich tez?
Czytaj całość...
Miteli:
Już nawet nie mówię nawet o pracach naukowych, otwórz sobie po prostu książkę do biologii. Ewolucja jest potwierdzona. To nie jest coś mało prawdopodobnego. To ISTNIEJE.
Czytaj całość...