Nowotomyska Grupa Dyskusyjna

nieformalne dyskusje polityczne i religijne

Pan Jabłkowy:
Nie założyłeś, że dla fanatycznych katolików (nie mylić z ogółem!) każda wzmianka o ewolucji jest herezją. Jeśli ktoś uparcie tkwi w swoich przekonaniach, to nie zmienisz jego myślenia. Tak samo żadna gazetka Świadków Jehowy nie nakłoni mnie do przejścia na ich wiarę.
Czytaj całość...
Miteli:
Przypadkowe połączenie się dwóch atomów w całym kosmosie można obliczyć znając dane takie jak: przybliżona wielkość kosmosu, ilość atomów w kosmosie, szybkość tych atomów, przeszkody jakie znajdują się na ich drodze itp itd. Potem wychodzi ci szansa np. 1/1000ikolejne zera, więc proces powstania pierwszej komórki z wszystkich atomów na ziemi też da się obliczyć. Wychodzi bardzo mała szansa, ale zawsze jakaś szansa. Natomiast w ten sposob nie można obliczyć szansy na istnienie boga.
Czytaj całość...
Jak można wierzyć w boga ? Bo według wierzących bóg stworzył ziemie... i przygląda się "z góry" Na Umierające z głodu dzieci w afryce? Na zabójstwa niewinnych osób? Odbiera ludzi "dobrych" od tak, często zostawiając tych "złych" przy życiu jak najdłużej? Pozwala umierać niewinnym ludziom w wojnach? Ludzie często mają trudny start w życiu i często nie dają sobie rady popełniając samobójstwo lub to "życie popełnia na nim samobójstwo" życie jest niesprawiedliwe, i wcale nie wynagradza za dobro. Na tym świecie dzieje się zbyt wiele zła by było to "dzieło boże"
Czytaj całość...
Żeluśś:
Ogladalem wiele programow naukowych wyjasniajacych te rzeczy (przypadkiem w telewizji czy cus) w niektorych wytlumaczali to tak, ze po smierci ludzie spotykaja sie z bogiem i mowia czy chca miec trudne zycie czy ´´uslane rozami´´. Ta teoria wydawala sie bardzo przekonywujaca przez wywiady z dziecmi w wieku kilku lat ktorzy opowiadali o wczesniejszych ludzkich wcieleniach. Zaczely opowiadac o rzeczach ktorych nie byli pewni naukowcy lecz jednak ta teoria (reinkarnacja lecz moge sie mylic) mnie jakos nie przekonala nie jestem przekonany do takich spraw. Od podstawowki jestem osoba ktora nie wierzy w nic. Absolutnie nic. Dlaczego? Zapraszam do obejrzenia jednego z odcinkow serialu czarny piatek (chyba taka nazwa) o religii. Choc robione nie na serio troche w tym prawdy jest (nie placa mi za to)
Nie posiadam polskich znakowCzytaj całość...
Tak ostatnio się zastanawiałem, że mamy dużo wspólnego z muzułmanami:
- Pochodzą z biednego kraju na wschodzie
- Zalewają imigrantami europe zachodnią
- Fanatyczni religijnie
- Grożą śmiercią gdy ktoś obrazi ich autorytet (Mahomet, JP2)
- Chcą zaprowadzenia swoich konserwatywnych zasad w innych krajach
- Nienawidzą żydów
- Konserwatywni względem roli kobiety w rodzinie
- Gdy ich kobiety odsłonią za dużo ciała, wpadają w szał
- Chcą wymordować lub wygnać gejów
- Zapuszczone owłosienie na twarzy jako narodowy symbol (brody muslimów i wąsy janusza)
- Od kilkuset lat nie wygrali żadnej wojny z poważnym krajem
- W średniowieczu walczyli z chrześcijańskimi zakonami rycerskimi.
- Łapią ból dupska o to że nie posiadają już swoich "historycznych" ziem gdzie od wielu lat stanowią mniejszość.
- Samobójczy zamachowcy-Samobójcze powstanie warszawskieCzytaj całość...
Killeras:
Masz na myśli porównanie koscioła rzymsko katolickiego z muzulmanami?
Jesli tak to przemyśl
czy katole są
Fanatyczni religijnie Bez przesady katole nie zabijają za wiarę.
Gdy ich kobiety odsłonią za dużo ciała, wpadają w szał Ksiądz np jak zobaczy laske co jest prawie goła to przecież jej nie idzie pobić albo ukamieniować tylko próbuje ją w denerwujący dla owej osoby "nawrócic"
Chcą wymordować lub wygnać gejów Tak samo katole nie chcą zabic ani wygnać bo dla katoli to nadal syn boży i w regulaminie katolików jest napisane aby szanować taką osobę i w miare mozliwosci narwócic na dobrą stronę.
Samobójczy zamachowcy-Samobójcze powstanie warszawskie Muslimy chcą przejąc caly swiat dlatego są samobojcy jak wtc a powstanie wwa to nic innego jak obrona ojczyzny oraz przygotowanie na wejscie czerwonych do warszawy, gen Tadeusz Bor Komorowski dostal falszywy meldunek o tym ze pod Warszawa czeka armia czerwona wiec to nie jest tak ze powstanie było decyzją podziemnych zolniezy polskich.
Czytaj całość...
Killeras:
O Arabach nie można powiedzieć, że są z biednych krajów. Właśnie kraje arabskie są dosyć bogate, głównie przez bogactwo w ropę. Bieda raczej określa tam standard życia. Poza tym większość z tego co przedstawiłeś to skrajność, chociaż zdarza się to coraz częściej. Kresów to ty się nie czepiaj, bo to zasługa tylko wujcia Stalina. Polska walczyła z chrześcijańskim zakonem rycerskim (krzyżakami), ale ci przywłaszczali sobie coraz to nowe ziemie, uprawiali propagandę najwyższych lotów i po prostu mordowali pod płaszczykiem chrystianizacji (to ostatnie bardzo podobne do tego, jak było w X wieku na obecnie polskich ziemiach).
Czytaj całość...
Clove:
Liberalizm nie jest ustrojem, który ktoś rzeczywiście wprowadził jako system, tylko filozofią na której oparte jest kilka systemów. Między innymi współczesny model demokracji. A konserwatywny liberalizm się nie wyklucza, bo to nie jest konserwatyzm + liberalizm tylko neokonserwatyzm i neoliberalizm, które często stosuje się pod tą ironicznie brzmiącą nazwą.
Czytaj całość...
Pan K:
Nie chodzi mi o to, że konserwatywny liberalizm się wyklucza. Napisałam to jednak tak, że można się pomylić, racja. Chodziło tu o połączenia, na przykład konserwatywny liberalizm (to o wykluczaniu było dodane tak jakby nawiasem, ale to rzeczywiście dziwnie napisałam). Tak, nic nie jest idealne, ale sądzę, że coś jak konserwatywny liberalizm sprawdza się już lepiej. Kapitalizm można określać razem z liberalizmem, bo mają wiele wspólnego ze sobą. Raczej nie da stworzyć ideologii, która będzie sama nieomylna, bo w każdym systemie może zdarzyć się coś takiego jak w innych. To po prostu kwestia tego, jak się to wykorzysta.
Czytaj całość...
Clove:
System jest jak najbardziej mylny, zawsze.
Ale musi zakładać swoją nieomylność, bo bez tego rozpada się na swoich własnych fundamentach. Tajemnicą poliszynela jest, że nie ma systemu idealnego i każdy musi stale się rozwijać.
Czytaj całość...