Nowotomyska Grupa Dyskusyjna

nieformalne dyskusje polityczne i religijne

Moje poglądy polityczne najbliższe są konserwatywnemu liberalizmowi.
Uważam, że aparat państwa powinien minimalnie ingerować w życie obywateli: radykalne obniżenie podatków, uproszczenie prawa (by nawet idiota je zrozumiał), usunięcie socjału i pomocy państwa. Wprowadzenie wolnego rynku jest rzeczą konieczną. Ponadto ponownie wprowadzam karę śmierci dla części morderców.
Zakazuję jednak ślubów dla homoseksualistów i innych dewiantów. Wszelkie ich parady równości spotkają się z czołgami. Nie zakazuję nikomu bycia homo, ale niech nie wychodzą z tym na ulicę. Wszelkie parady LGBT bardziej szkodzą homosiom niż im pomagają.
Aborcja będzie dozwolona tylko w niektórych przypadkach. Broń palna zalegalizowana z wolnym dostępem. Jeśli chodzi o narkotyki, to zalegalizowałbym na chwilę obecną jedynie marichuanę i LSD. Reszta bez zmian.
Ustrój to monarchia despotyczna ;)
Czytaj całość...
Aresio:
Na pewno nie jest najgorszą, bo w swoich założeniach jest religią miłości, wzajemnego szacunku, wspólnej pracy i modlitwy. Poza tym dekalog, który jest podstawą wiary chrześcijańskiej odpowiada prawu naturalnemu, więc zaprzeczając wartością chrześcijańskim, musiałbyś zaprzeczyć również prawu naturalnemu, czyli stałbyś się na powrót zwierzęciem.
Czytaj całość...
W Kenii dochodzi do masakry chrześcijan. Wszystkie główne media milczą. Ginie 148 i cisza. Jak zgineło kilkunastu lewaków z charlie hebdo których jakoś specjalnie nie jest mi żal(oczywiście nie życzę nikomu śmierci) to we wszystkich mediach mówiono tylko o tym. Wśród 148 ofiar 142 ofiary to byli studenci ludzie mający przed sobą wiele lat życia. Może Kenia jest jakaś gorsza i o niej nie warto mówić. Kurde co ja robie oskarżam media o rasizm. Zapomniałem że to ja a nie oni są rasistami. Tu macie linka do artykułu. http://prostozmostu.net/swiat/masakra-chrzesciajanskich-studentow-w-garissie-przemilczanaCzytaj całość...
Zróbcie sobie test na poglądy polityczne, wiem, że nie odzwierciedla to w pełni waszych aktualnych poglądów, ale może się sprawdzić jako orientacyjne porównanie z innymi
https://www.politicalcompass.org/test/
Czytaj całość...
morderca wiewiórek:
To proste; ten temat się lepiej sprzedaje. Atak na "wolność słowa" jest większą zbrodnią niż śmierć za wiarę. W końcu - wedle wspaniałej lewicy kulturowej - Katolicyzm i Chrześcijaństwo to ciemnogród! ;)
Czytaj całość...
mmmmoooo:
To prawda ... przed Hitlerem w Niemczech był totalny kryzys, a on przybył i wyciągnął państwo z tego .. ale potem jak powszechnie wiadomo zachciało mu się wojny ... ze Stalinem było podobnie. Przed nim w niektórych rejonach Rosji nie znano elektryczności ... zbudował metro w Moskwie ... nawet w tamtych gazetach widniały napisy typu "budujmy coś tam z bratem Stalinem" ... promował idealny komunistyczny świat i większość państw graniczących z Rosją to łykneło (tak powstało ZSRR). Potem się okazało że komunizm to zuo i wiadomo jak to się skończyło.
Czytaj całość...
Wyrwany ze snu:
Co
Hitler nie wyciągnął Niemiec z kryzysu, tylko jeszcze bardziej go pogłębił. Inwestycje w drogi, szkoły itp. były jak najbardziej ok, ale inwestowanie wielkiej ilości pieniędzy w przemysł zbrojeniowy nie. Spowodowało zmniejszenie bezrobocia, ludzie zarobili i napędzili konsumpcję, ale na koniec dnia czołgi i samoloty nie przynosiły żadnych zysków czy inwestycji w inne gałęzie gospodarki. III Rzesza żyła na kredyt, okradała swoich obywateli z majątku, nie potrzebnie broniła marki. Pod koniec lat 30 nie mieli innej opcji niż rozpoczęcie wojny. Przyczyną wojny nie była jakaś fanaberia Hitlera, tylko zła polityka gospodarcza.
Czytaj całość...
Wyrwany ze snu:
Co
-ZSRR podbiło te państwa. Nikt się do bolszewików nie przyłączał jeśli był o zdrowych zmysłach.
-"niektórych rejonach Rosji nie znano elektryczności" Przecież elektryfikacja nawet w Polsce w niektórych miastach była dopiero w latach 50, więc nie wiem skąd masz informację, że całe ZSRR miało prąd. Prąd miały te miasta, gdzie były fabryki traktorów, czyli zakamuflowane fabryki czołgów
-ustrój jaki wprowadził Stalin w ZSRR nie był komunizmem Marska, ani nawet Lenina. Przecież Lenin przed śmiercią mówił, żeby nie wyznaczać Stalina na jego "następcę"Czytaj całość...
Nasz miłościwie panujący szogun Bronisław jedzie na Ukrainę, chce wysłać wojsko. Wyraził także zadowolenie że w Polsce studiują ukraińscy studenci. W tym samym czasie Rada najwyższa Ukrainy uznaje UPA za bojowników o wolność Ukrainy. Honor to pojęcie Bronkowi nieznane.
Czytaj całość...
Co sądzicie o tym jak powszechnie rozumiany jest rasizm ?
Dam przykład.
Była kiedyś reklama energetyka ''Black'' , występował w niej niejaki Mike Tyson i w trakcie reklamy mówił ''Black power''. Zero rasizmu,wszystko fajnie. Jednakże gdyby ktoś w reklamie powiedział ''White power'' To byłby faszystą,nazistą,hitlerowcem i bóg wie kim jeszcze,nikogo nie nawołuje do promowania haseł Typu ''white power'' Ale niestety nasze media próbują każdemu wcisnąć że rasistą może być człowiek tylko biały.
W internecie jest mnóstwo filmów gdzie ludzie czarni napadają w grupie,prześladują ludzi białych,naprawdę - Roi się od takich filmików, natomiast nasz kochany TVN pokazał jak biały człowiek (policjant) Zabił człowieka czarnego i to w samoobronie,był gdzieś jeszcze ciekawy eksperyment,czarny człowiek wyzywał białego - Nikt nie reagował,jednakże gdy biały wyzywał czarnego ponad połowa przechodzących osób reagowała.
Drażnią mnie jeszcze wzruszające filmy które mają za zadanie ''zniszczyć rasizm'' Jak one wyglądają ? Nie trudno się domyślić - Biały dręczy czarnego,biały dręczy czarnego i tak w kółko.
Zapraszam do dyskusji ! :OCzytaj całość...