Nowotomyska Grupa Dyskusyjna

nieformalne dyskusje polityczne i religijne

Nieformalna grupa dyskusyjna
Thormund Fregharson:
Skoro wolny rynek jest taki świetny i cudowny dla korporacji, to powiedz mi czemu to szefowie największych firm często wręcz lobbują za wprowadzaniem nowych podatków i praw antytrustowych/innych podobnych?


Nie wiesz o co chodzi? To chodzi o pieniądze. Zawsze. Łatwiej jest lobbować wprowadzenie podatków i nawet przekupić polityków za grube miliony niż walczyć uczciwie w wolnym rynku. Podatki zabiją konkurencję i nie trzeba z nią walczyć. Profit?

Nie rozumiesz jednej rzeczy. Korporacje, które teraz istnieją po wprowadzeniu wolnego rynku dalej by nim trząsły i utrzymywały swój status TOP1. Dlaczego? Znowu hajs. Te firmy są tak wielkie, że mogą wydawać ogromne sumy na markieting, ulepszanie swoich produktów itp. Narybku rynkowego nie stać na to, więc przegrywa.

Arsenicum:
Okej czyli zakładasz, że twój super switny stwórca mając eony czasu nie mógł stworzyć dla każdego gatunku oddzielnego kodu genetycznego, a zwierzęta czy rośliny są do siebie bardzo podobne.

dowód na przejrzystą, przemyślaną i klarowną budowę świata.

Czyli stwórca nie mógł stworzyć wielkiej rośliny o wyglądzie żółtwa, która żywi się kawiorem współistneijącej z mikroskopijnymi koto-psami, które atakują je swoimi piędziesięciopalczymi łapo-głowami tylko musiał tworzyć wszystko według schematu? Czyli jest hmmm głupi/brak mu wyobraźni? :@

Polecane: Mój blog


Komentarze:

2015-08-21 17:25:10, Jabłkovy:

Arsenicum:
Ciężko jest dyskutować z kimś, kto używa boga jako argumentu. Bogiem można wszystko zaprzeczyć albo potwierdzić. Ba, twierdzę, że rozmowy z fanatykami religijnymi są wręcz niemożliwe i pozbawione sensu. A kreacjoniści to fanatycy.