Nowotomyska Grupa Dyskusyjna

nieformalne dyskusje polityczne i religijne

Nieformalna grupa dyskusyjna
Ja ogólnie do kościoła chodzę gdy czuję taką potrzebę. Nie narzucam innym swoich poglądów bo każdy rządzi swoim życiem i może robić w tym kierunku cokolwiek. Dla mnie religie powstały po to by trzymać ludzi w ryzach. Dla przykładu muzułmanie i wieprzowina niby nieczyste mięso, ale zastanawialiście się kiedyś nad tym że mięsa wieprzowego nie da się tak zakonserwować jak jagnięciny. Myślę że wymyślili sobie to by ludzie nie truli się tylko jedli mięso, które jest łatwiejsze w przechowaniu? Szanuję wyznawców innych religii nawet islam, ale pod warunkiem, że wyznawcy tejże religii nie narzucają mi swojego punktu widzenia i nie dostarczają mi niechcianej rozrywki. Islamowi obrywa się za ISIS i np inne ugrupowania, które prowadzą swój dżihad. Też dobija mnie trochę jak ci radykalni islamiści walczą o prawa mniejszości, gdy tą nieliczną grupę stanowią oni. Odwrotnie jest, gdy to oni stanowią większość, gdyż wtedy nie ma mowy o prawach mniejszości. Jeśli chodzi o wyznania słowiańskie w moim przypadku uważam, że kościół zniszczył naszą rdzenną kulturę. Chrystianizacja oznaczała rozwój, postęp cywilizacyjny, ale kosztem rdzennej kultury. Ale rzadko się zdarza, że w takich sytuacjach nie ma zysków i strat.
Jeśli chodzi o politykę:
Nie stoję za żadną z partii, nie chodzi o to, że się nie podobają mi, ale wiem, że coś jest dobre, gdy sam sobie tym zarządzam taką moją małą ojczyzną odciętą od świata zewnętrznego. Denerwuje mnie sztuczna nienawiść do Rosjan. Pracuję za granicą z Rosjanami i są spoko. Natomiast jeszcze bardziej irytuje mnie sztuczna przyjaźń z Ukrainą, która nie istnieje. Wszyscy mówią, że to Rosja ciągnie resztę świata w stronę wojny, ale zauważcie- czy nie robilibyście tak samo, gdybyście byli w takiej sytuacji? NATO ma porozstawiane w wielu krajach swoje pociski. Można uderzyć na ten kraj z każdej strony. Każdy by się bronił, ale zostawię to dla waszej własnej oceny, bo ktoś może mieć inne zdanie w tym temacie. Wracając do ukrainy i obecnych zajść z kibicami itp. czy co to tam się działo. Nienawiść Ukrainców do nas jest oczywista, ale dlaczego na siłę nas do niej zmuszają, skoro wszyscy mają ją gdzieś. Jak na razie ten naród ciągnie resztę świata w stronę wojny, polscy politycy szczekają na Rosję, chociaż nasza armia nadaję się tylko do pokazu. Głupiego kraba składali ponad 10 lat... Politycy mówią NATO to NATO tamto, ale nikt z nich nie powie, że jesteśmy członkiem drugiej kategorii. To pewne, że NATO nas nie obroni, bo oznaczałoby to wojnę światową, a lepiej jest poświęcić jeden kraj, dla pokoju reszty dzieję się tak od wielu lat. Czy ten los spotka Polskę? Tego nie wiemy, oby nie. Dużo moich znajomych mówi, że pójdzie walczyć za Polskę, ale czy tak naprawdę będą ginąć za swoją ojczyznę. Lepszym wyjściem byłoby kupić plecak BiS nauczyć się przetrwania i uciekać do lasu. To tyle ode mnie :). Czekam na komentarze.

Polecane: https://www.lubimyprzecinki.pl/korekta


Komentarze:

2015-10-04 22:25:28, Bezwstydnik:

Nieaktualne.

2015-10-05 17:55:26, Xhevdet:

Elitarny Rycerz:
Dobrze.

2015-12-21 21:06:41, Sheldon Cooper:

moje poglady sa radykalne

2015-12-22 02:18:45, anonimowany:

Widzę trochę zapomniany temat, ale chyba odpowiedni. Jest tu ktoś z JBwA?

2016-02-06 10:45:48, Abely:

Czy jeżeli ktoś umiera to ''bóg tak chciał''? Czyli gdybym wyjął nóż i kogoś zabił to bóg by tak chciał,czyli spełniłbym wolę bożą zabijając.

2016-03-19 20:42:58, Brechtale:

Pulchny Anorektyk:
Niekoniecznie, przypomnij sobie dekalog punkt 5.

2016-03-20 14:49:29, Don Mściciel:

Pulchny Anorektyk:
No właśnie jedno wyklucza drugie czyli wszystko to kłamstwo?

2016-03-20 15:45:10, Eeladin:

Pulchny Anorektyk:
Może Bóg chciał żebyś zabił tą osobę? :v :v